Коли черговий клієнт змовницьки повідомляє мені, що його собака - НЕ харчовик, я душу в собі бажання негайно написати оду на тему: « Терпіння і труд все перетруть ». Здатність власників собак дочиста знищити в своїх вихованцях основний інстинкт виживання приводить мене в найдосконаліше захоплення. Так, іноді поганий апетит передається собаці у спадок. Але здебільшого млявий або пасивний апетит - це результат неправильного виховання.

Перша і остання собака-непіщевік жила в моєму домі років двадцять п'ять тому. Як і багато хто з вас, моя дружина тряслася над кожною Крихітки, яку погоджувався проковтнути наш розкішний чорний стандартний пудель Лорд. Всі мої спроби переконати дружину в тому, що голод - не тітка, натикалися на глуху стіну доводів, що Лорда потрібно тримати в виставкової кондиції.

Кожен власник собаки з млявим апетитом знайомий з труднощами, з якими мені довелося зіткнутися в показі нашої нової зірки. Якщо вдома Лорд абияк їв делікатеси з рук, то в поїздках його доводилося годувати насильно.

Вирішити частину цих проблем мені допомогли … бальні танці. У ті роки моя дружина була однією з кращих професійних танцівниць світу. Вона часто виїжджала на конкурси або брала участь у показових виступах. Я склав підступний план, коли Джун отримала спонсорський пакет від великого виробника електроніки. Поїздки стали більш тривалими і частими, і я залишався один на один з собаками …

Я взявся за справу під час перших дев'ятиденних гастролей дружини. Після вечірньої прогулянки я закривав Лорда в клітці на кухні і годував всіх інших собак. Перші дні він навіть вухом не вів, коли я розкладав їжу по мисках. На морді у нього було написано бридливе байдужість до мене, лакея, і плебейської суєті інших собак. На шостий день я був готовий здатися - через три дні поверталася дружина, і мені мав сімейний скандал на тему злегка схуднувшего Лорда. Перед від'їздом чоловіка залишила мені численні інструкції з приводу танців з бубнами, з якими я повинен був годувати собаку. Страви, які вона приготувала для кобеля перед від'їздом, виглядали і пахли краще, ніж ті, що вона залишила мені. На сьомий день вираз байдужості на довгій морді Лорда раптом змінилося легким подивом. У цей день він отримав миску корму, до якої так і не доторкнувся. Але я вже знав, що переломний момент настав. Забравши миску з клітки, я просто вивалив весь корм на підлогу, де його моментально сміли інші собаки. Хочете вірте, хочете ні, але при вигляді цього видовища Лорд тільки рота роззявив. На восьмий день корм зник з миски швидше, ніж я прибрав руку з клітки. На дев'ятий день я знову пропустив годування Лорда і дав йому їжу тоді, коли приїхала Джун. Скандал, звичайно, був, зате Лорд почав їсти сам!

Я визнаю, що не кожному власнику собаки з поганим апетитом вистачить душевних сил витримати подібне протистояння характерів. Саме тому я хочу поговорити про те, як закріпити активно-агресивний апетит у цуценят і молодих собак, а також зберегти його у собаки протягом усього її життя.

В ПЕРШУ ЧЕРГУ ДАВАЙТЕ РОЗБЕРЕМОСЯ З ТИМ, ЩО ТАКЕ АКТИВНО-АГРЕСИВНИЙ АПЕТИТ. СОБАКА З ТАКИМ АПЕТИТОМ ЗНОСИТИ ЗІ СВОГО ШЛЯХУ МЕБЛІ, ЯКЩО ПІД НЕЇ ЗАХІД ШМАТОЧОК ЛАСОЩІВ. ЯКЩО СОБАКА СПОКІЙНО БЕРЕ У ВАС ІЗ РУКИ ВКУСНЯШКИ, НА ЖАЛЬ, ЦЕ НЕ ТЕ ПОВЕДЕНИЕ, ЩО ВАРТО ЗАЛИШАТИ БЕЗ УВАГИ.

Активно-агресивний апетит запрограмований у собак з перших годин життя. Боротьба за виживання починається відразу після народження. Дикі собаки не рятують новонароджених цуценят, які не вигодовують їх з піпетки і обкладають грілками. Малюки часто витрачають всі свої життєві сили на пошук молока і методично відштовхують братів і сестер від самого молочного соска. Природа не знає жалю і не наділила собак почуттям жалю. Більший щеня ніколи не поділиться їжею зі своїм слабким однопометніков, а голодуюча сука не пожертвують життям в ім'я порятунку цуценят.

Так, іноді поганий апетит передається у спадок. Подібна аномалія часто закріплюється в деяких лініях виставкових собак, тому що заводчики зациклюються на екстер'єрі та виставкової кондиції і часто забувають про наслідки використання в розведенні собак, позбавлених базового і найсильнішого інстинкту виживання. Етика - особиста справа кожного, тому повернемося до наших малюкам.

Думаю, найменше проблем з апетитом виникає у робітників і відомчих собак - дресирувальники і провідники-кінологи відносяться до своїх підопічних більш прагматично, ніж власники простих домашніх або виставкових вихованців. Багато заводчики починають підгодовувати щенят окремо - кожен з них отримує власну мисочку і більше їжі, ніж потрібно. Тобто більшу частину цуценят починають перегодовувати з самого раннього віку.

ПІСЛЯ ПЕРЕЇЗДУ В НОВІ БУДИНКУ МАЛЮКИ ЧАСТО СУМУЮ ЗА ОДНОПОМЕТНІКОВ І В ПЕРШІ ДНІ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД ЇЖІ. ЗАМІСТЬ ТОГО ЩОБ, ВИТРИМАТИ ДВАНАДЦЯТИГОДИННИЙ ПАУЗУ, ДАТИ ЩЕНЯТІ ЗВИКНУТИ ДО НОВОЇ СИТУАЦІЇ І ГАРНЕНЬКО ЗГОЛОДНІЛИ, ВИ ПОЧИНАЄТЕ ПРЕДЛАГАТЬ ЙОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ВИШУКАНІ ДЕЛІКАТЕСИ? ВІТАЮ, ВИ ЗРОБИЛИ ПЕРШИЙ КРОК НА ШЛЯХУ ДО ФОРМУВАННЯ ПЛОХОГО АППЕТИТА У СВОЇЙ НОВОЇ СОБАКИ!

Дикі собаки харчуються в середньому три рази в тиждень, та й то не гарантовано, так що організм і метаболізм псових ідеально пристосовані до нерегулярного харчування. Після переїзду до Швеції я влаштувався на роботу в Кінологічний центр шведської армії і взяв участь в « камбоджійської проект ». В ході врегулювання військового конфлікту і ліквідації його наслідків у Камбоджі шведські кінологи зіткнулися з проблемою - європейські собаки не витримували важких кліматичних умов цієї країни. Тому в Швецію були привезені камбоджійські дворняжки, які ведуть напівдике існування в селах і зовсім не страждають від спеки і вологості. Однак при відмінних вихідних даних собаки не піддавалися навчання.

У початковій стадії навчання собак - пошукачів вибухівки заохочують ласощами, але камбоджійські дворняжки демонстрували цілковиту байдужість до нього в польових умовах. Наші підопічні, які вели у себе на батьківщині примітивний спосіб життя збирачів сміття, були настільки задоволені навіть урізаним добовим раціоном сухого корму, що їх просто не цікавила сушена печінка або куряча грудка. Керівник нашої групи віддав розпорядження повністю перестати годувати собак і видавати їм корм тільки у вигляді заохочення під час дресирування. Лід був зламаний, і процес пішов.

ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПЛОХОГО АППЕТИТА СОБАКИ ЗАКЛЮЧАЕТСЯ НЕ У ПОШУКУ БІЛЬШЕ СМАЧНИЙ І ПОЖИВНИЙ КОРМА І ПРИМЕШИВАНИЯ ДО НЬОГО КОНСЕРВІВ АБО ФАРШ. ЗМІНА МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ГОДІВЛІ СОБАК І ФОРМУВАННЯ У НЕЇ ІНШОГО СТАВЛЕННЯ ДО САМОЇ ПРОСТИЙ ЇЖІ - ЄДИНИЙ ШЛЯХ ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ.

Згадайте кінець вісімдесятих і початок дев'яностих в Росії - цей період не дуже відрізнявся від часів мого дитинства. Часто на нашому столі були тільки картопля або макарони. Банан вважався інопланетним ласощами, а цукерки ми отримували по святах. Однак тарілки після вечері були порожніми, і на питання мами: « Кому добавки? » - Відгукувалися всі без винятку. Тепер же іноді домогосподарки змушені готувати окремі страви для кожного члена сім'ї: хтось не хоче м'яса, хтось не їсть рибу. Вередують навіть собаки … Разові голодування не допоможуть вам впорається з проблемою поганого апетиту вашої собаки. Прискорити повільний метаболізм і підхльоснути апетит можна тільки шляхом зниження розміру порції з періодичними пропусками годівлі.

ОДНОРАЗОВЕ ХАРЧУВАННЯ ТАКОЖ Є ОПТИМАЛЬНИМ ДЛЯ СОБАКИ. СОБАКИ-ПАРІЇ МОЖУТЬ ПРОХОДИТИМЕ ДЕСЯТКИ КІЛОМЕТРІВ У ПОШУКУ КОРМА. ЧОМУ ВЛАСНИКИ ВВАЖАЮТЬ, ЩО ДЛЯ ДОМАШНЬОГО СОБАКИ НЕОБХІДНІ ДВА ГОДУВАННЯ У ДЕНЬ?

У вашому будинку живе кілька собак? Пару раз в тиждень приготуйте корм для всіх собак, але поставте миски перед усіма, крім однієї. Якщо якась собака не доїла корм, не прибирають його, а киньте на підлогу. Ніщо так не стимулює апетит у собаки, як видовище того, як інші члени зграї ділять її їжу. Гарантія їжі також знижує апетит. Уявіть, що вам гарантована довічна зарплата, - наскільки б це підвищило вашу ефективність на робочому місці?

Але найголовніше, ніколи не залишайте корм в мисках на весь день. Собаки повинні швидко змітати свою порцію і вилизувати миску. Ви вважаєте, що виставкова кондиція вашого вихованця в даний момент більш важлива? Задумайтеся про те, що, сформувавши і закріпивши в своїй собаці активно-агресивний апетит, повернути виставкову форму буде дуже просто. Просто годуєте свою собаку перед сном. Знову ж, як експерт, я повинен відзначити: те, що багато хто вважає виставкової кондицией, насправді є надмірною вагою. Регулярна і правильна фізичне навантаження також піде на користь багатьом виставковим собакам. Моделюйте ситуації, плануйте. Якщо ви регулярно займаєтеся дресируванням вранці, годуєте собаку в полудень, тоді вона буде максимально голодна до заняття.

МАЛЕНЬКИЙ РАДА ДРЕСИРУВАЛЬНИК: НЕРЕГУЛЯРНО І СПОНТАННО ЗАОХОЧЕННЯ ОТЛИЧНО ФОРМУЄ ДОДАТКОВОЮ МОТИВАЦІЄЮ НА ЛАСОЩІ.

Також при заохоченні собаки ласощами намагайтеся давати їй якомога менші шматочки. Як з собаками, так і з людьми, менше - як правило, краще. Закріплюйте в своєму щеня жадібність до їжі, адже це, по суті, жадібність до життя - те саме якість, яке ми часто найбільше цінуємо в своїх чотириногих друзів. Активна собака, повна ентузіазму і енергії, - оптимальний компаньйон для більшості з нас. Звичайно, немає ідеального рецепта, який підійшов би кожному собаці, але трохи здорового глузду, розуміння інстинктів тварин і базових принципів формування і закріплення поведінки допоможуть вам на крок наблизитися до ідеальних взаємин зі своїм вихованцем.

Стаття написана для журналу « ДРУГ для любителів собак »

Автор Джерард О’Ши
Переклад. С. Валуєва
фото Е.Грішаковой