Існує величезна кількість типів вовни у собак, але в цілому їх можна розділити на дві групи: остьове волосся з підшерстям і без підшерстя. Шерсть без підшерстя представлений у таких порід, як ши-тцу, пудель, бішони тощо У цих порід поширені різні модельні та гігієнічні (« домашні ») стрижки. І здається, що збриваючи таку шерсть в жарку пору року, ви робите собаці легше. Однак, таким чином, ви як мінімум підставляєте незахищену (і еволюційно непристосованих до цього) шкіру собак прямих сонячних променів, але, що ще гірше, позбавляєте її змоги не нагріватися. Собака, поголена машинкою, не повинна перебувати під дією прямих сонячних променів.

Шерсть іншої групи складається з підшерстя і остьовіволосся. До таких порід відносяться хаскі, самоїди, шелти і ін. Підшерсті у них складається з м'яких, густих, легких волосся, зазвичай більш коротких, ніж остьове. Він « захоплює » повітря, створюючи ізоляційний шар. Таким чином він зберігає тепло взимку і прохолоду влітку. Верхній шар покривних волосся служить механічної захистом шкіри, а також захищає від прямих сонячних променів.

Таким чином голити собак, що мають підшерсток - велика помилка. Вважаючи, що таким чином ви допомагаєте вашим вихованцям не перегріватися на літньому сонці, ви позбавляєте її природного механізму захисту від спеки. Ключовим моментів в розумінні цієї ситуації є те, що собаки, на відміну від людей, не мають потових залоз на тілі (крім подушечок лап) і не можуть охолоджуватися шляхом випаровування вологи з поверхні тіла.

Основний спосіб їх охолодження - задишка. Собака відкриває рот і робить частішим дихання, роблячи його більш поверхневим, що сприяє кращому випаровуванню рідини при видиху з поверхні слизових оболонок рота і з повітря, що видихається.

Попадання прямих сонячних променів на незахищені ділянки шкіри може викликати у собак сонячний дерматит, а також спровокувати розвиток таких патологій, як гемангіома, гемангіосаркома, актинічний кератоз і плоскоклеточная карцинома. Також собака зі стриженої шерстю - легка здобич для комарів і гедзів.

Іншим неприємним наслідком такої стрижки може стати алопеція після стрижки (фолікулярний арешт) - це затримка, іноді до 2 років, зростання нової вовни після її состріганіе. Породи з багатим підшерстям - чау-чау, хаскі, маламут, німецька вівчарка, лабрадор і голден ретривер - традиційно вважаються схильними до даної патології, але вона зустрічається і у інших порід. Причина фолікулярного арешту після стрижки до кінця не з'ясована. Передбачається, що при цьому порушується кровопостачання волосяних фолікулів через охолодження шкіри після стрижки, або причиною може бути удіненная фаза телогена (фази спокою у волосся). У літніх собак відростання волосся може бути також уповільненим.

Алопеція після стрижки у золотистого ретривера через кілька місяців після ортопедичної операції.

Інші причини, за якими власники голять своїх собак - це спроба « обдурити » линьку. Однак, линька - процес поступовий, у більшості собак проходить етапами в різних областях тіла. При цьому відростання нової шерсть також відбувається неодночасно. Цей спосіб « допомоги » линьки не найкращий - ви позбавляєте собаку її захисного покриву. При линьки деякі волосся випадає, спутуючи і звалюючись, що заважає циркуляції повітря в шерсті. Найкраще, що ви можете зробити - це регулярно розчісувати собаку, сприяючи видаленню відмерлих волосся.

Як же допомогти собаці добре пережити жарку пору року?

  • По-перше, особливо це стосується собак в передмісті, їй необхідно місце, де собака може сховатися в тіні. Будинки собака може полюбити спати на плитці, можна також придбати їй спеціальний охолоджуючий килимок.
  • Обов'язково в постійному доступі повинна бути чиста вода.
  • У літній період необхідно забезпечити регулярне чищення шерсті - для поліпшення циркуляції повітря.
  • Фізичні навантаження і прогулянки краще перенести на більш ранні ранкові і пізні вечірні години, коли спеки немає.
  • Добре допоможе охолодитися собакам купання.
  • Іншим цікавим способом охолодити собаку можуть бути заморожені ласощі або іграшки: