Бечісленние підгодівлі продаються в різних комбінаціях, роблячи вибір власників коней дуже складним і болісним. Тим не менше: 85% власників коней коли-небудь давали підгодівлі своїм коням і тільки 15% вважають, що їх коням не потребують цьому. Вітаміни та мінерали все ж йдуть попереду - 65% вважають, що вони необхідні, так як луки недостатньо гарні, щоб передавати сіна і зерна достатню кількість поживних речовин.

Збалансоване, з урахуванням потреб коні, харчування, сприяє її здоров'ю і гарному самопочуттю. Недолік певних поживних речовин може викликати як фізичні, та ки психічні проблеми у коня. Захворювання, викликані таким дефіцитом, розвиваються повільно і по-різному у різних коней і порід. Зокрема при хронічних захворюваннях, аналіз крові може дати точну інформацію про відсутніх поживних речовинах. кщо недолік діагностуємо, то можна цілеспрямовано його виправити.

Мінерали, необхідні коні

Кінь потребує мінералах для різних хміческіх реакцій, розвитку і підтримки скелета, крім того, вони необхідні для проведення нервових імпульсів, транспортування кисню в крові, харчування вовни, копит і зубів.

В мінералх розрізняють макро- і мікро- елементи.

Макроелементи

Макроелементи кінь використовує у великих кількостях і вони повинні додатково даватися їй з їжею, так як організм коня не може виробляти їх самомостятельно.

Тільки Кальф і фосфор складають 70% тіла коня - її скелета. У тілі коня середнього розміру знаходиться приблизно 7 кг. кальцію і 4 кг. фосфору. Недолік обох цих елементів може погано позначитися на кістковій структурі скелета. Потрібно звертати особливу увагу і на співвідношення цих елементів, їх правильний баланс. рекомендується співвідношення від 1: 1 до 1: 3. Пильної уваги заслуговують лошата, вони ростуть і особливо чутливі до етму співвідношенню.

Магній так само є важливим елементом, перш за все для м'язів і нервових волокон. Магній виділяється з потом, тому при збільшенні навантаження збільшується і потреба в ньому. Недолік цього елементу може призвести до м'язової тремтіння, нервозності і навіть судом або нерівній ході. Передозування в 4 рази денної норми не впливає на стан коні. проте слід дотримуватися рекомендацій ветеринара або проізводітелец підгодівлі.

Як і магній, калій виділяється з потом коні. Калій відповідає за приплив крові до м'язів, впливає на розподіл води в організмі, активізує ферменти і підтримує збудливість нервів і м'язів. Дефіцит калію є дуже рідкісним, так як він зустрічається майже всюди і вже 1 кг. сіна поставляє коні 10-30 гр. калію. Однак при великому потовиділенні або хвороби виникає необхідність в додатковому джерелі калію. Перші ознаки діфіціта - м'язова слабкість і втрата апетиту, передозування буває рідко і проявляється в підвищеної жадобі.

З потім і під час тренування кінь втрачає і такий жлемент як натрій . Однак сольовий лізунец у вільному доступі допоможе відшкодувати недолік цього елементу і забезпечити регуляцію осматіческого тиску в крові і ліфи.

Мікроелементи

Мікроелементи необхідні організму коня в невеликих кількостях. Вони є будівельними блоками для сотсвенних речовин в організмі коня і прискорюють обмін речовин. Незважаючи на низьку потреби коня в цих елементах, їх недолік може привести до захворювань.

Наприклад, залізо необхідно коні насамперед для утворення крові, воно є складовою частиною багатьох ферментів обміну речовин. тому залізо дуже важливо для коней в тренінгу. якщо кінь не отримує достатньої кількості заліза, то вона іспитвает проблеми з диханням (через погану насичуваності крові киснем), а тому не може нести навантаження і стає більш сприйнятливою до інфекцій. Гарне годування здатне забезпечити кінь необхідною кількістю заліза і його додаткове джерело необхідний тільки при підвищених навантаженнях і ураженні паразитами.

то так само відноситься до міді . Мідь впливає на міцність стінок судин, хрящів і суглобів, а так само відіграє важливу роль у розвитку нервів і в кровотворения. Лошата відчувають більший дефіцит міді, ніж дорослі коні, так як вони харчуються молоком матері, де мало міді. Брак міді в цей період може призвести до змін в скелеті. Тому жеребятам потрібно додаткове джерело міді, але потрібно бути обережними у поєднанні міді та інших елементів, вони можуть привести до захворювань печінки.

Після заліза, цинк - найпоширеніший елемент в організмі коня. Він міститься у ферментах і гормонах, наприклад, в інсуліні підшлункової залози. Як і людині, цинк необхідний коні для зростання копит і шерсті, а так само для функціонування слизових. На дефіцит цинку можуть вказувати зміни шкіри, випадання шерсті, зміна копитного роги. Сумісність цього мінералу дуже висока, але слід уникати передозування, вона може привести до пошкоджень сухожиль і міжхребцевих дисків.

Марганець - важливий елемент жирового і мінерального обміну. Достатня кількість марганцю забезпечує нормальний ріст, відповідне разівтіе скелета і функціонування яєчників. Дефіцит може викликати стерильність. Передозування є відносно нешкідливою.

Без кобальту кінь не може виробляти вітамін В12. Його дефіцит спостерігається дуже рідко, так як його необхідно дуже невелика кількість, достатню в сіні і траві.

Набагато більше значення має селен, незамінний мікроелемент для захисту клітин і функціонування ишечной та імунної систем. селен дуже чутливий до навколишнього середовища, тому його недолік - не рідкість. Довать селен додатково нжно дуже обережно, так як межа між нормою і небезпечної передозуванням дуже мала. Навіть незначна передозування може дати про себе знати втратою апетиту, випаданням гриви і хвоста. Більш сильна передозування може призвести до сліпоти, кульгавості, колік і втрати копитного роги.

Як складова частина гормону щитовидної залози, йод є важливим елементом. Проблеми з линянням, скелетні дефекти у лошат можуть бути наслідком дефіциту йоду. швидку попощь може надати сольовий лізунец, збагачений йодом.

Вітаміни, необхідні коні

Вітаміни - поживні речовини, необхідні для запобігання хворобам, обміну речовин здоров'я. Деякі з них виробляє сам організм, інші повинні бути отримані ззовні.

Бета-каротин , попередник вітаміну А, у великих кількостях міститься в зеленому кормі і легко засвоюється організмом. Вітамін А необхідний для здоров'я клітин тканин, кажи, очей, дихальних шляхів і статевих органів. Кудлата шерсть, проблеми з диханням або репродуктивною функцією, сльозотеча, пронос - все це може бути ознакою дефіциту вітаміну А. Коні зберігають запаси вітаміну А в печінці і при необхідності його використовують. При випасі на зеленій траві виключений недостаточк бета-каратіна, як і його надлишок, так як він перетворюється на вітамін А. Однак взимку можливий його недолік, що виражається в помутнінні рогівки і ламкості копитного роги. Це можна виправити додаванням коренеплодів в харчування коні. Пряма подача вітаміну А повинна бути строго дозованим, так як вона може призвести до кудлатою вовни, порушення рухів і зниження продуктивності.

Вітамін сонячного світла, вітамін D - проводиться організмом коня на сонці навіть в похмурі дні. якщо вона знаходиться поза приміщенням 4-6 годин. Це найважливіший вітамін дя развітяі кісток і скелета. Особливо він важливий дл лошат. Лошата, що містяться в приміщенні часто страждають від нестачі вітаміну D і мають проблеми з розвитком кісток, так як цей вітамін впливає на кальцієво-фосфоровий баланс і формірованіве кісток. Але коні чутливі і до передозування вітаміну D, що викликає ушкодження сухлжілій, м'язів, серця і нирок.

Передозування вітаміну К так само рідкісна, як і його недолік. Вітамін До бере участь в згортання крові і майже завжди міститься в достатній кількості в траві і сіні. Випадки нестачі вітаміну К практично невідомі, на них би вказувала погана згортання крові. Вітамін До часто використовують для відновлення згортання крові і як протиотруту при отруєнні приманками для щурів і мишей.

Вітамін Е активно бере участь в захисті клітин, а так само захищає структуру і функції різних тканин, наприклад, в серці і м'язах. Дефіцит вітаміну Е є дуже рідкісним у лошаедй і може бути пов'язаний з поганими умовами утримання та годівлі, а так же, як правило, з дефіцитом селену. Вітамін Е часто використовують спільно з селеном для підтримки м'язів коня. У багатьох підгодівлі для спортивних коней селен і вітамін Е містяться в більш високих кількостях через більшого попиту в всязь з навантаженнями. Випадки і наслідки передозування невідомі.

Особливе значення мають вітаміни групи В . Діапозо вітамінів В високий, а тому широкий їх спектр впливу і еффетівность. Вони впливають на різні процеси метаболізму клітинах, клітинного дихання, сприяють утворенню крові, підтримують імунну систему і апетит коні. Як правило їх багато в кормі. Під час стресу, при проносі або зміні харчування, може виникнути нестача вітамінів групи В, що виявляється в зміні стану шерсті, втрати апетиту, пошкодженнях копитного роги, поганий засвоюваності корму, відмови від їжі або кишкових розладах. Вітаміни групи В є найбільш водорозчинними і синтезуються в товстому вішечніке коні. тому їх недолік може виникнути навіть при незначітльних розладах шлунково-кишкового тракту коня. Організм коня може зберігати запаси цього вітаміну в дуже обмежених кількостях, тому необхідно забезпечити надходження цих вітамін ззовні.

Вітамін С - найвідоміший вітамін. Він міститься в достатній кількості в траві, сіні та моркви. Вітамін С зміцнює імунну систему, сприяє утворенню колагену, захищає клітини і допомагає при стресі. Випадків передозування невідомо. При додаванні цього вітаміну в раціон коня слід покладатися на виробників. которийе випускають вітамін у вигляді аскорбінової кислоти, яка краще засвоюється.

Вітамін Н або біотин - ця харчова добавка є в запасах багатьох коневласників. Біотин сприятливо впливає на шкірний і шерстяний покрив, а так само - на копитний ріг. Він часто застосовується для лікування тендітних копит і прискорення зростання роги, однак такого ефекту не спостерігається. Біотин так само показаний для коней з м'яким рогом, але вітаміни не можуть замінити професійного і регульрного догляду.

Вітамін М або фолієва кислота - як і багато інших вітаміни в достатній кількості виробляється конем. Однак стійлове утримання і недокрів'я можуть викликати дефіцит цього вітаміну, який може восполнятся на короткі проміжки часу.

Ставлення, годування, навантаження, вік, погодні умови, - все це впливає на обмін речовин і загальний стан коні. Збалансоване і правильно харчуватися - основа здоров'я коні.

Джерело: pferde.de

Переклад: Лукашева Анастасія