У статті представлені огляд всіх основних медикаментозних засобів а так само інших прийомів боротьби з кліщовим пироплазмозом. Стаття складена на базі безлічі інших аналогічних оглядів і, таким чином, тут ставили за мету об'єднати всю доступну в інтернеті інформацію з інших статей і викласти її коротко і доступно.

Приступаючи до вивчення статті, читачеві слід пам'ятати, що не існує способу виключити ризик зараження пироплазмозом на 100%, так само як жодне засіб не здатне захистити собаку від укусів кліщів на 100%. Можливо тільки максимально знизити ризики. Кожен окремий розділ цієї статті написаний в першу чергу з метою дати рекомендацію щодо зниження таких ризиків. Основний упор зроблений на інсектоакарициди - протівоклещевие препарати для собак. Однак розглянуті і інші засоби. У всіх випадках в першу чергу ставилося завдання викласти інформацію так, щоб читач зміг використати викладене для зниження ризику зараження пироплазмозом.

Всі табличні дані, які ви побачите в статті в картинках, а так само деяка статистика представлені в файлі.

Звертаю увагу, що клас токсичності на діаграмі наведено в умовних одиницях і не відповідає існуючій класифікації класів небезпеки отруйних речовин.

Посилання на джерела пронумеровані. На той випадок, якщо посилання виявиться недіючої з плином часу, всі матеріали збережені в pdf файлах на даній сторінці.

Стаття все ще знаходиться в режимі перевірки та редагування.

Хімічні засоби

Пропоную вашій увазі найповніший на даний момент огляд всіх існуючих інсектоакарицид - протикліщових препаратів для собак. Тут будуть приведені практично всі присутні на даним момент на ринку кошти даного типу.

Хімічні засоби від кліщів за діючою речовиною

На ринку можна знайти кілька принципово різних продуктів проти кліщів. Головне, що потрібно про них знати: кожне протівоклещевим засіб створюється на базі того чи іншого діючої речовини. Розглянемо існуючі типи діючих речовин і їх відмінності один від одного.
 

Хімічні засоби: натуральні ефірні масла

Тимчасово в розробці

Хімічні засоби: інсектоакарициди

Інсектоакарициди це продукт хімічної промисловості, пестициди, що застосовуються для знищення паразитів. Одні з них були винайдені спочатку як пестициди для знищення сільськогосподарських шкідників, інші були розроблені як спеціальні засоби для захисту тварин. Інсектоакарициди основне і найнадійніше на даний момент засіб захисту від кліщів.

Про інсектоакарицид в цілому

  • Спосіб проникнення в тіло шкідника. Існує три основних способи: контактний - вбивають паразитів при контакті речовини з будь-якою частиною тіла комахи, контактний спосіб як правило включає в себе і кишковий спосіб; кишковий - проникають в організм комахи через органи харчування і вбивають його в результаті попадання отрути в кишечник, проте сам отрута потрапляє в комаха не через кров жертви; системний - відрізняється від кишкового тим, що речовина переміщається по судинній системі тваринного і отрута потрапляє в комаха безпосередньо з крові жертви
  • Спектр дії: різні пестициди впливають на різні групи паразитів (кліщів, бліх, комарів і т.д.). Одні мають дуже широкий спектр дії, інші дуже вузький.
  • Ефективність: визначення ефективності речовини проводиться за допомогою спеціального лабораторного тесту, при цьому часто буває так, що проводиться кілька незалежних тестів, на різних продуктах, що містять цю речовину і природно все виходить з різними результатами. До того ж тести проводять на разнах групах паразитів. Результатом цих тестів являтся показник стримування: "кліщовий стримування" (tick control), "стримування бліх" (flea control) і т.п. Вимірюється стримування в процентах знищених паразитів за час з початку контакту паразита і тварини. Наприклад кліщового стримування на рівні 98% за 24 години означає, що за вказаний час 98 кліщів з 100 гине, а 2 виживає. Зверніть увагу, що не дивлячись на 100% стримування показане в деяких тестах, все одно завжди є шанс, що паразит виживе після контакту з пестицидом. Правила сертифікації протипаразитарного кошти в тій чи іншій країні вимагають показати рівень стримування не нижче 80-90% за прийнятний час. Оскільки завжди є шанс, що з 100 кліщів 1-2 виживуть, то захист від кліща не може бути ніколи повністю перекладена на пестициди. Крім того якість стримування неминуче падає в залежності від часу, що пройшов після нанесення засобу. У таблиці нижче наведені показники кліщового стримування для деяких популярних засобів.
  • Резистентність: Перше, що слід знати - про резистентності і кроссрезістентності іксодових кліщів (Ixodes ricinus) немає практично ніяких відомостей. Резистентність сильно варіюється в залежності від місцевості і типу паразита. Існують досить великі зведення про резистентності коричневого собачого кліща (R. sanguineus) до різних препаратів, але шукати якісь кореляції між R. sanguineus і Ixodes ricinus не слід. Проте на базі відомостей про резистентності R. sanguineus до різних препаратів можна скласти більш менш комплексну картину потенційної резистентності в цілому:

    Багато лабораторних тестів показують, що при бажанні у Ixodes ricinus можна виробити резистентність практично до чого завгодно приблизно за 10 поколінь, однак це не означає, що вона буде вироблятися в природних умовах з тією ж швидкістю. Набагато частіше відзначають резистентність бліх до різних пестицидів і на ці відомості вже можна більш менш покладатися.
    Останнім часом виробники додають до складу засобів речовини-Сінергіс, єдиним завданням яких є нейтралізація окремих механізмів резистентності. На даний момент використання синергистов здається одним з найбільш передових методів боротьби з кліщами, однак науково ефективність синергистов поки переконливо не продемонстрували.
  • Репеллентрое дію це здатність речовини створювати для паразита несприятливі умови при взаємодії з твариною. Репелент може бути безконтактного і контактної дії. Відносно кліщів не існує безконтактних репелентів, тобто жодні засоби не запобігають попадання кліща на тварину. Існують однак репеленти контактної дії, які відлякують кліщів у разі контакту з шерстю тварини.
  • Токсичність для собак: все інсектоакарициди токсичні не тільки для паразитів, але і для різних тварин. Ступінь небезпеки визначається в першу чергу дозою - вона повинна бути небезпечна для паразита і безпечна для тварини, тому правильне дозування дуже важлива. У науковій літературі пестициди можуть характеризуватися "запасом надійності" (safety margin), показником, рівним відношенню рекомендованої дози до максимально безпечною дозі (NOEL), що не викликає наслідків. Так, якщо рекомендована доза для достатнього стримування шкідника дорівнює 10 мг \ кг, а гранична доза дорівнює 50 мг \ кг, то запас надійності дорівнює 5. Однак щодо коштів від кліщів для собак на практиці дану характеристику використовувати неможливо: засіб наноситься зовнішньо, а тести NOEL для зовнішнього нанесення на собак дуже рідко проводяться. Як правило NOEL визначають при прийомі кошти всередину, а так само при введенні кошти в кров. Крім того NOEL визначають для різних систем організму окремо, але як правило щодо пестицидів говорять про вплив на печінку тварини. Таким чином, щоб хоч якось продемонструвати відносну токсичність різних речовин я вирішив використовувати іншу характеристику: ставлення оральної дози NOEL до середньої дозі при зовнішньому нанесенні. Знайшовши це відношення для різних речовин і визначивши, що перметрин має найбільш високу надійність я склав перметрин-рейтинг (П-рейтинг), який показує надійність інших засобів щодо перметрина. Розрахунок даного рейтингу наводиться в таблиці нижче:


    Чим нижче П-рейтинг, тим нижче ризик отруєння при злизуванні. Звичайно на основі даної таблиці не слід робити будь-яких далекосяжних висновків, оскільки це по суті вимір удавів в папуг. Зверніть увагу, що при розрахунку оральної дози NOEL для перметрина не враховується ризик шкірних реакцій, тому на практиці з урахуванням шкірних реакцій може виявитися, що найбільш надійним засобом є фіпроніл.
    При обробці собак маленьких порід, молодих, старих і годуючих собак небезпека ускладнень підвищується. Зворотний бік дозування (для великих собак) полягає в тому, що є небезпека завдати дозу нижче рівня безпечного стримування, що послабить захист.
  • Токсичність для інших видів: Токсичність може бути низькою по відношенню до собак, але при цьому високою по відношенню до кішок, птахів і інших тварин. Зведена таблиця токсичності до різних тваринам приведена в таблиці

    Якщо собака і кішка живуть на одній території, то слід відмовитися від нашийників на базі небезпечних для кішок коштів, оскільки кішка буде перебувати під постійним впливом нашийника. Що стосується крапель і спреїв, то потрібно виключити спілкування кішки і собаки на час обробки і не проводити обробку спреєм в квартирі.
  • Існують наступні хімічні класи інсектоакарицид: органофосфати, амідіни, карбаматів, лактони, піретроїди, фенілпіразол, ізоксазоліни. Крім цього існує окрема група речовин-синергистов, що підсилюють дію інших пестицидів. Речовини одного хімічного класу мають схожу молекулярну структуру і однаковий механізм дії. Відмінності між речовинами всередині груп полягають в дрібних деталях, таких як токсичність, разрушаемость під впливом світла і деякими іншими.

В кінці знову наводимо всю таблицю:

Групи інсектоакарицид

Фосфорорганічні сполуки (ФОС, органофосфати)

  • Токсичність: дуже висока (бойові отруйні речовини, привласнений I-II клас небезпеки для людини), легко всмоктується через слизові оболонки, пошкоджену і неушкоджену шкіру, дратують шкірні покриви. Відносяться до канцерогенної групі 2A - 2B за класифікацією IARC ( "ймовірно канцерогенні для людини"). ФОС є незворотними інгібіторами (ацетилхолінестерази) механізмів передачі нервових імпульсів. Тобто вони пригнічують хімічні реакції, які є механізмами передачі нервових імпульсів в клітинах без можливості відновлення цих реакцій за допомогою механізмів детоксикації. Це викликає кумулятивний, що накопичується з часом ефект. З усіх цих причин, а так само з низький запасу надійності при дозуванні на даний момент в європейських країнах і США від ФОС відмовляються, замінюючи їх більш сучасними засобами.
  • Симптоми отруєння: слинотеча, сльозотеча, підвищена пітливість, звуження зіниці, неконтрольовані рухи очей, нудота, блювота (особливо у собак), діарея, тенезми (несправжні позиви до дефекації), нетримання калу, брадикардія (низький пульс), низький кров'яний тиск, бронхоспазми , кашель, прискорене дихання (прискорене поверхневе дихання), задишка (утруднене дихання), часте сечовипускання, тривога супроводжується депресією, тремтіння, атаксія (неузгоджені руху), м'язові спазми, параліч, млявість, втома, судоми і кома. Смерть в наслідок паралічу дихальних м'язів і набряку легенів.
  • Відомості про резистентності: крос-резистентність з карбаматами внаслідок подібного механізму дії, можлива крос-резистентність з пиретроидами, ймовірність резистентності кліщів - висока. Широко поширена резистентність у бліх.
  • Вплив на кліща: контактна. Викликає: порушення рухових функцій - > параліч - > смерть. Протівоклещевим вплив по ефективності відносно низьке
  • Репеллентние властивості: не згадується
  • Вплив на інших тварин: небезпечні для кішок, бджіл, риби, птиці і собак
  • Форми впливу: в тій чи іншій мірі (залежно від виду тварини, місця нанесення та дозування) ФОС абсорбуються в кров через шкіру. Просто разючим фактом є те, що диазинон випускався (і випускається?) В краплях і спреях. Зокрема відомі краплі Дана і Beaphar. У цих засобах диазинон багаторазово, в тисячі разів перевищує дозування LOEL і можна припустити, що застосування вищеназваних крапель викликає отруєння з високою ймовірністю.
  • Використовувані речовини: диазинон (diazinon, dimpylate, дімпілат), тетрахлорвінфос (Tetrachlorvinphos, TCVP).
  • Спектр дії Діазінон і тетрахлорвінфоса: іксодові кліщі, блохи, воші, саркоптоідние і демодекозні кліщі, комарі, мухи


Список препаратів на базі ФОС

  • beaphar Flea Drops краплі
  • beaphar Нашийник
  • CEVA Елегантна захист нашийник
  • UltraGuard спрей
  • UltraGuard PLUS спрей
  • UltraGuard нашийник
  • UltraGuard PLUS нашийник
  • Дана краплі
  • Xистотіл Нашийник
  • Preventef нашийник
  • FLEAS & TICKS COLLAR нашийник
  • LONGLIFE flea and tick collar нашийник
  • Trixie нашийник
  • Доктор ZOO нашийник

Карбамати: пропоксур

  • Токсичність: менше токсичні ніж ФОС (присвоєно II-III клас небезпеки для людини). Карбамати на відміну від ФОС є оборотними інгібіторами (ацетилхолінестерази) механізмів передачі нервових імпульсів. Це означає, що хоча карбаматів і мають точно таким же механізмом дії, що і ФОС, вони виводяться з організму за допомогою детоксикації і ризик кумулятивних ефектів нижче. Крім того за рівнем канцерогенності вони не класифікуються як відомі або можливі канцерогени. Існують досліди, в яких було показано утворення пухлин у щурів, проте подальші досліди не підтвердили ці результати. У деяких дослідах так само було виявлено, що пропоксур пригнічує репродуктивні функції щурів і надає ембріотіческое дію. У карбаматов вищий запас надійності при дозуванні,
  • Симптоми отруєння: ті ж, що і у ФОС, але ускладнення менш серйозні.
  • Відомості про резистентності: крос-резистентність з карбаматами внаслідок подібного механізму дії, можлива крос-резистентність з пиретроидами, ймовірність резистентності кліщів - висока. Широко поширена резистентність у бліх.
  • Вплив на кліща: контактна. Викликає: порушення рухових функцій - > параліч - > смерть. Ефективність проти кліщів: середня, вища, ніж у ФОС.
  • Репеллентние властивості: не відмічено
  • Вплив на інших тварин: токсичний для птахів і бджіл, в меншій мірі для риб. При нанесенні на шкіру не є небезпечним для собак і кішок якщо виключений ризик того, що злизує.
  • Форми впливу: пропоксур не абсорбується шкірою, затримуючись в основному на волосяних покривах. Пропоксур не випускається в краплях, однак широко використовується в нашийниках, що впринципі відносно безпечно.
  • Спектр дії Пропоксур: іксодові кліщі, блохи, воші, саркоптоідние і демодекозні кліщі, комарі, мухи


Список препаратів на базі карбаматов

  • Bolfo нашийник
  • Bolfo Спрей
  • KILTIX нашийник
  • PROMERIS DUO краплі
  • Preventic нашийник
  • Sergeant's dual action нашийник
  • Sergeant's Bansect нашийник
  • Zodiac Flea & Tick collar нашийник
  • dooda flea & Tick collar
  • BIO SPOT Active Care нашийник
  • Сертіфект краплі
  • Больфікс bolfix нашийник
  • Кілфлі KILLFLEA нашийник

 

Амідіни: амітраз

У деяких джерелах амітраз відносять до групи карбаматів, ймовірно тому, що амідіни так само є похідними карбонових кислот. Судячи з усього це не вірна класифікація і амітраз потрібно відносити до окремого від карбаматов класу речовин

  • Токсичність: Амітраз є антогонистом (октопамінових рецепторів) по відношенню до механізму передачі імпульсів в нервових клітинах. Антогонгісти на відміну від інгібіторів не блокують хімічні реакції, натомість вони замикають своєрідних хімічний клітинний замок, який є частиною механізму передачі нервового імпульсу. Рідні ключики цього замку, звані лігандами, не можуть бути вставлені в цей замок, поки там стирчить ключ антагоніста. Амітраз найбільш часто викликає алергічні реакції і седативні (сонливість, гальмування) ефекти. Він має досить низький запас надійності, тому можна говорити про його відносно високою токсичної небезпеки. Ця небезпека, однак, нижче ніж у ФОС і карбоматов. Амітраз не рахується людським канцерогеном, канцерогенну дію не спостерігається на щурах і самцях мишей, проте було виявлено у самок мишей. Амітраз не робить мутагенних ефектів, пригнічує репродуктивні функції в дослідах на мишах, викликає ембріональні порушення в дослідах на щурах.
  • Симптоми отруєння: Гіперглікемія (підвищення вмісту цукру в крові), гіпотермія (занадто низька температура тіла), поліурія (надмірне сечовипускання), відсутність апетиту, блювота, біль у животі, зниження перистальтики кишечника, гальмування нервової системи, депресія, тремор (тремтіння кінцівок) , гіпотонія (знижений артеріальний тиск), брадикардія (низький серцебиття), способнай перейти до тахікардії (висока серцебиття) і гіпервентиляція (занадто швидке дихання). Відзначено випадки загибелі собак, проте якась єдина причина смерті достовірно не встановлена.
  • Відомості про резистентності: Повідомлень про крос-резистентності не надходило. Повідомлень про резистентності кліщів не надходило. Амітраз в першу чергу вигідно відрізняється тим, що кліщі до нього швидше за все не мають резистентність.
  • Вплив на кліща: контактна, вплив через кінцівки. Викликає: перезбудження - > параліч - > смерть. Ефективність проти кліщів: середня, вища, ніж у ФОС і пиретроидов.
  • Репеллентние властивості: присутні. Амітраз змушує кліща прагнутимуть залишити тіло тварини. Причепилися кліщі прагнуть відчепитися.
  • Вплив на інших тварин: небезпечний для кішок. Унаслідок низького запасу надійності дозування небезпечний для молодих і дрібних порід собак. Особливо небезпечний для собак породи хаскі, чихуахуа і померанський шпіц [ 61 ]. Небезпечний для собак, хворих на цукровий діабет.
  • Форми впливу: амітраз всмоктується через шкіру в кров в досить низьких кількостях (близько 10%), ймовірно тому окремі виробники не бояться використовувати його в краплях. В цілому ж амітраз рідко застосовується в протикліщових засобах для собак.
  • Спектр дії: іксодові кліщі, воші, саркоптоідние і демодекозні кліщі. Зверніть увагу - не діє на бліх.

 

Піретроїди

  • Токсичність: Піретроїди перешкоджають закриття натрієвих каналів, використовуваних в механізмі передачі нервових імпульсів. Ссавці за рахунок того, що піретроїди руйнуються ферментами печінки спосбони з легкістю долати цей ефект, тому піретроїди є одним з найбезпечніших пестицидів для ссавців. Канцерогенних і мутагенних властивостей не відзначено. У дослідах на щурах виявлено слабке ембріотіческое дію. Токсичність, однак, сильно варіюється, що обумовлено наступними особливостями:
    1. Піретроїди можуть мати в складі своїх молекул ціаногрупу, що підвищує токсичність як до комах так і до по відношенню до ссавців.
    2. Рідко згадується особливість пиретроидов полягає в тому, що вони мають оптичну ізомерією: маючи одну і ту ж хімічну формулу, вони мають різний порядок з'єднання атомів. Два різних типи з'єднання атомів називаються цис- і транс- положеннями. Деякі піретроїди характеризуються різним цис: транс співвідношенням, яке дуже рідко вказується в інструкціях препаратів, проте має сильний вплив на ефективність. Зокрема це стосується перметрина і циперметрину, які випускаються з різними цис: транс співвідношеннями. Так наприклад циперметрин має 8 оптичних ізомерів, 4 цис ізомери і 4 транс ізомери. Стандартне співвідношення цис: транс для класичного циперметрину дорівнює 40:60, а наприклад, альфа-циперметрин, має 100% кількість цис ізомерів. Причому цис ізомери більш ефективні, ніж транс ізомери, і чим вище число цис, тим дорожче таку речовину в виробництві. Піретроїди з великою кількістю цис ізомерів більш токсичні як для комах так і для ссавців.
    3. Більшість виробників багаторазово перевищує дозування ПІРЕТРОІДІВ в краплях, що не дивлячись на високу надійність речовин цієї групи в цілому сильно знижує надійність конкретних препаратів.
    4. Піретроїди в першу чергу знамениті тим, що при зовнішньому нанесенні часто викликають різні шкірні реакції. Така ймовірність залежить як від дозування так і від індивідуальних особливостей конкретної собаки.
  • Симптоми отруєння: Атаксия (неузгоджені руху), гіперреактивність, тремор (тремтіння), парестезії (відчуття поколювання шкіри), млявість, втома, гіперсалівація (слинотеча), блювота, діарея, нетримання сечі, гіпертермія (висока температура тіла) або гіпотермія (низька температура тіла), задишка, дезорієнтація, судоми або спазми, дерматит, свербіж, еритеми (почервоніння шкіри). У крайніх випадках вдихання в високих дозах може викликати параліч дихання і смерть.
  • Відомості про резистентності: В першу чергу піретроїди мають той же механізм дії, що і у органохлорінов, - одного з найдавніших відомих пестицидів, - тому є крос-резистентність з речовинами цієї групи, широко застосовувалися в минулому. Ймовірно є крос-резистентність з ФОС і карбаматами. Імовірність резистентності у кліщів - висока, резистентність бліх широко поширена.
  • Вплив на кліща: низька концентрація: гіперактивність, висока концентрація: параліч - > смерть. Піретроїди в цілому менш ефективні проти кліщів.
  • Репеллентние властивості: присутні. Піретроїди змушує кліща прагнутимуть залишити тіло тварини.
  • Вплив на інших тварин: висока токсичність для кішок, риб і бджіл.
  • Форми впливу: Піретроїди ліпофільні речовини, що дозволяє їм поширюватися через жировий шар і накрапліваться в сальних залозах. Піретроїди практично не абсорбуються в кров. Піретроїди широко використовуються в усіх формах: в краплях, нашійніках і спреях.
  • Спектр дії: іксодові кліщі, блохи, воші, саркоптоідние і демодекозні кліщі, комарі, мухи
  • перметрин[ 3 ] найстаріший піретроїд (з 1970р) до сих пір застосовується в протипаразитних препаратах. Може мати різне цис: транс співвідношення, токсичність відносно інших піретроїдів низька
  • етофенпрокс [ 59 ] (З 1980р) більш безпечний для кішок, ніж інші пріретроіди, а у собак рідше викликає шкірне роздратування, проте менш стійкий до ультрафіолету. Часто застосовується з синергистами, серед всіх пиретроидов найменш токсичний, відсутня крос-резистентність з ФОС і карбаматами, так само він менше пріменяестя в сільському господарстві, тому відомостей про резистентності менше. Етофенпрокс є простим ефіром на відміну від інших піретроїдів, які є складними ефірами.
  • дельтаметрин 5 (З 1970р) має ціано і є на 100% цис изомером, тому більш токсичний, опірність ультрафіолету висока
  • флуметрин 6 (З 1970р) має ціано, токсичність відносно висока, швидко втрачає ефективність на сонці. Володіє атиповим механізмів впливу, завдяки чому має винятково високою ефективністю проти кліщів і більш низькою проти бліх, до того ж крос-резистентності з іншими пиретроидами знижена.
  • цифлутрин [ 7 ] (З 1980р) має ціано, але менш токсичний, ніж дельтаметрин, стійкий до ультрафіолету
  • ціфенотрін [ 8 ] (З 1980р) має ціано, менш токсичний, ніж ціфлутнін, але все ще більш токсичний, ніж перметрин. Низька опірність ультрафіолету
  • циперметрин (з 1970р) рідко застосовується на домашніх тварин речовина, однак дуже часто використовується в людських спреях. Приставка альфа- означає 100% цис изомерию

Список препаратів на базі ПІРЕТРОІДІВ

  • ADVANTIX краплі
  • UltraGuard краплі
  • UltraGuard Plus/PRO краплі
  • Mr.Bruno краплі EXTRA
  • Mr.Bruno нашийник
  • Барс краплі
  • Барс спрей
  • Дана спрей
  • Дана нашийник
  • БУТОКС ампули для розведення
  • Scalibor нашийник
  • foresto (seresto) нашийник
  • Vecta 3D краплі
  • Дельцид ампули для розведення
  • Санофлай (Sanofly) краплі
  • Неостомазан ампули для розведення
  • Evolve краплі
  • Bio Spot Defense
  • Zodiac Spot On краплі
  • Adams Flea & Tick Spot On краплі
  • Kirkland Signature Flea and Tick Control краплі
  • TriForce краплі
  • ACTIVYL TICK PLUS краплі
  • BIO SPOT Active Care краплі
  • BIO SPOT Active Care спрей
  • KILTIX нашийник
  • ROLF CLUB краплі
  • ROLF CLUB нашийник
  • Чистотел краплі
  • Чистотел МАКСИМУМ краплі
  • Чистотел МАКСИМУМ нашийник
  • VetCare краплі
  • Sentry Squeeze-On Flea & Tick Control краплі
  • Килфли KILLFLEA нашийник
  • Effitix краплі
  • IxoPir краплі
  • EKTOPAR краплі
  • Beaphar Dog Flea & Tick Drops краплі
  • UltraGuard Pro краплі
  • UltraGuard Plus краплі
  • UltraGuard tropical краплі

Фенілпіразол: фіпроніл і піріпрол

  • Токсичність: є інгібіторами (гамма-аміномасляної кислоти, ГАМК) механізмів передачі нервових імпульсів. Фенілпіразол більш вибагливі по відношенню до ГАМК-рецепторами комах, ніж ссавців, що забезпечує значно більший запас надійності при Протипаразитарне використанні фенілпіразоллов. Це робить фенілпіразол одними з найбезпечніших речовин на ринку. Канцерогенні і ембріотіческіе ефекти зафіксовані на щурах тільки в дозах близьких до летальних, EPA класифікував фіпроніл як "ймовірно канцерогенний для людини", мутагенного дії не зазначено.
  • Симптоми отруєння: Атаксия (неузгоджені руху), гіперреактивність, тремор, судоми, аномальна хода, припадки. Рідше: посмикування, кивання, агресія, пітливість, нудота, відсутність апетиту, блювота, головний біль, біль в животі, запаморочення, збудження і слабкість. Сталий вплив на шкіру може викликати дерматит (подразнення шкіри) з сверблячкою і еритеми (почервоніння шкіри).
  • Відомості про резистентності: якщо судити по резистентності с \ г шкідників, то ймовірна крос-резистентність з пиретроидами, менш імовірна з ФОС. Повідомлень про резистентності кліщів не було, але вона теоретично можлива через крос-резистентності.
  • Вплив на кліща: контактна, викликає: гіперактивність - > смерть. Мають дуже високу протикліщовий активністю.
  • Репелентні властивості: немає
  • Спектр дії: іксодові кліщі, блохи, воші, саркоптоідние і демодекозні кліщі. Певно не діють на комарів (?).
  • Вплив на інших тварин: небезпечні для птиці, риби і бджіл, безпечні для кішок
  • піріпрол розроблений на базі фіпронілу спеціально як засіб від кліщів для собак і відрізняється від фіпронілу більш високу водостійкість, про резистентності комах не повідомлялось, але речовина ймовірно володіє крос-резистентністю з фіпронілом

Ефективність фіпронілу в різних дослідженнях:

 

Список препаратів на базі фенілпіразол

  • Frontline Spot On (ринок Росії)
  • Frontline TopSpot (ринок США)
  • Frontline Plus (ринок США)
  • Frontline Combo (ринок Росії)
  • Frontline Спрей
  • Mr.Bruno краплі
  • Mr.Bruno Бережна захист спрей
  • PRAC-TIC краплі
  • ROLF CLUB краплі
  • ROLF CLUB нашийник
  • Барс форте краплі
  • Барс форте спрей
  • Барс нашийник
  • БлохНэт краплі
  • БлохНэт спрей
  • Дана Ультра краплі
  • Фипрекс краплі
  • Фипрекс спрей
  • Чистотел краплі
  • Чистотел МАКСИМУМ краплі
  • Чистотел МАКСИМУМ нашийник
  • Сертифект краплі
  • ИНСПЕКТОР краплі
  • Фиприст краплі
  • Фиприст спрей
  • ИН-АП комплекс краплі
  • Pet Armor Plus краплі
  • Pronyl краплі
  • Sentry Fiproguard краплі
  • FleaClear Spot On краплі
  • Eliminall краплі
  • Pestigon краплі
  • Sentry Fiproguard спрей
  • Rexolin Plus (Рексолин) краплі
  • ХЕЛП / Супер ХЕЛП нашийник
  • Барьер-супер краплі
  • Аванпост краплі
  • Effipro краплі
  • Effitix краплі
  • ROLF CLUB спрей
  • First Defense краплі

Ізоксазоліни

Ізоксазоліни це нова група пестицидів, що з'явилася на російському ринку в 2015 р. Вони випускаються у формі таблеток. Діюча речовина з таблеток всмоктуючись у шлунково-кишковому тракті, досягає системного кровотоку. Починає діяти через 4 години після застосування, загибель бліх через 8 годин після прикріплення до організму хазяїна, кліщів - через 12 годин.
 

  • Токсичність: ізоксазоліни мають два сайти (місця) впливу - вони є неконкурентними антогоніст ГАМК рецепторів нервових клітин (володіючи сильною вибірковістю по відношенню до комах і слабкою до ссавців), а так само блокаторами хлоридних каналів нервових і м'язових клітин. "Неконкурентність" антагоніста означає, що дана дія набагато складніше подолати за допомогою механізмів резистентності, заснованих на прискоренні обміну речовин: звичайний конкурентний антогонист може бути "вимитий" великим об'ємом лігандів, в той час як дія неконкурентоного антагоніста неможливо подолати збільшенням обсягів лігандів. Мутагенного дії не зазначено, канцерогенні випробування не проводилися, ембріональний дію відзначено на щурах в високих дозах. В цілому токсична небезпека ізоксазолінов вважається низькою, в тестах показано, що ізоксазоліни володіють п'ятикратним запасом надійності (симптоми отруєння проявляються після п'ятикратної передозування).
  • Симптоми отруєння: Блювота (~ 4%), сухість шкіри (~ 3%), пронос (~ 3%), млявість (~ 1,5%), розлади харчової поведінки (анорексія) (~ 1.2%)
  • Відомості про резистентності: невідомо
  • Вплив на кліща: виключно кишкова, тобто починають діяти після того, як кліщ починає пити кров. Викликає: параліч - > смерть
  • Репелентні властивості: відсутні
  • Вплив на інших тварин: не відмічено
  • Відомі речовини: флураланер (Bravecto), афоксоланер (Нексгард)
  • Спектр дії: іксодові кліщі, блохи

До всього цього можна додати, що ізоксазоліни відмінно підходять для змішування, оскільки не наносяться на шкіру і таким чином аж ніяк не конфліктують з іншими речовинами. Спільно з ізоксазолінамі доцільно застосовувати засоби, що володіють репеллентним дією (ті кошти, які з більшою ймовірністю не допустять укусів кліщів). Так само ізоксазоліни відмінно підходять собакам, які люблять часто купатися (оскільки очевидно, що їх неможливо змити з шкіри на відміну від інших засобів)
 

інші речовини

Регулятори росту комах (ювенальні гормони), порушують нормальний розвиток личинок, впливаючи на паразитів на різних етапах їх росту (не діють на кліщів).
Підсилювачі (синергисти) застосовуються для посилення дії тих чи інших інсектоакарицид. На Російському ринку рідкісні препарати, в складі яких заявлені підсилювачі.
У інсектоакарицидні препарати нерідко додають додаткові речовини , що впливають конкретно на певні групи комах, крім кліщів, наприклад, на бліх або клопів.

Зверніть увагу , що препарати на основі макроциклічних лактонов, - івермектіна і моксідектину, - не діють проти іксодових кліщів. Зокрема мова йде про кошти multi-Х, ROLF CLUB нашійнік, ГЕЛЬМІНТАЛ краплі. При використанні івермектіна і моксідектину в складі інших засобів, (таких як краплі ІНСПЕКТОР) слід дотримуватися особливої ??обережності, тому що такі кошти можуть виявитися довільно токсичним для вашої собаки. Ось відомості про ймовірність особливо сильного токсичного ефекту для різних порід: Collie (70%), Long-haired Whippet (65%), Australian Shepherd (50%, also mini), McNab (30%), Silken Windhound (30%), English Shepherd (15%), Shetland Sheepdog (15%), English Shepherd (15%), German Shepherd (10%), Herding Breed Cross (10%). Менш схильні до: Old English Sheepdog, Border Collie, Berger Blanc Suisse, Bobtail and Waller.
Так само спеціально відзначимо, що такі кошти як Адвокат і Строгнхолд часто помилково вважають протикліщовими. Насправді проти іксодових кліщів вони не діють.