Кількість
|
Вартість
|
||
|
Засоби від бліх і кліщів для котів і кішок - завдання, види, особливості
Ектопаразити - комахи, що живуть на шкірі тварини - джерело не тільки неприємностей і незручностей для кота, а й смертельна загроза. Кліщі - переносники захворювань, багато з яких - смертельні. І так, кішки хворіють пироплазмозом, хоча офіційно це визнали відносно недавно. Лікування складне, і не завжди проходить вдало. Навіть вдало вилікувана хвороба може дати ускладнення, які з'являться в майбутньому. А значить допускати потенційне зараження не можна.
Багато кошатників щиро вірять, що якщо їх улюбленець живе вдома, ніколи не виходить на вулицю, то і заразиться ектопаразитами не може. І це велика помилка! Яйця бліх, практично невидимі оку, можна принести на взутті, а кліща - банально з прогулянки по парку або лісі. А значить обробляти тварину необхідно регулярно. Для котів, які живуть у приватному будинку, і які проводять багато часу на відкритому повітрі, таке питання навіть не повинен стояти.
Діючих речовин в засобах від ектопаразитів є декілька, від натуральних інгредієнтів, до хімічно синтезованих. Який вибрати - залежить від багатьох факторів, таких як активність тварини, щільність шерсті та породні особливості. Незмінне завжди одне - підбирати і купувати засіб для кліщів і бліх для котів необхідно тільки після консультації з ветеринарним лікарем. При першому використанні завжди необхідно стежити за твариною, спостерігаючи за реакціями її організму на засіб.
За формою реалізації існує кілька типів засобів від бліх і кліщів для котів, й кожен з яких має свої особливості.
Краплі на холку
Засоби такого типу мають сильний і довготривалий ефект. Після нанесення препарат протягом декількох днів проникає через шкіру в організм тварини, засвоюється і починає діяти, відганяючи бліх і кліщів. Якщо на шерсті обробленого кота ви побачили повзаючого кліща - не бійтеся, він вже й не радий, що потрапив на тварину і намагається втекти, тримаючись подалі від шкіри.
- Плюси крапель від паразитів. Зручність використання, стійкий і тривалий ефект, після вбирання відсутня небезпека злизування.
- Мінуси подібних препаратів. Через процес засвоєння, неважливо, натуральний це препарат або синтезований, є підвищене навантаження на печінку, а значить необхідно періодично давати тварині добавки-гепатопротектори. Не вбивають яйця бліх, діють тільки на дорослу комаху. Такі засоби застосовуються тільки на дорослих тваринах.
Даний варіант захисту практично ідеальний для тварини, що багато часу проводить на вулиці. Дозування розраховується залежно від ваги пухнастиків. Діяти починає через кілька днів після нанесення.
Нашийник від ектопаразитів
Дуже схожий на попередній варіант, часто застосовуються такі ж діючі речовини. Має ті ж перевагами і недоліками. З інших особливостей варто відзначити, що це все таки нашийник, який носиться завжди, і тварина може втратити його, зачепившись в кущах. Зате він безпечний для тварин з чутливою шкірою. Не всі кішки люблять щось на собі носити.
Спрей від бліх і кліщів
Такий засіб наноситься безпосередньо на хутро тварини, і починає працювати миттєво. Є інсектицидом контактної дії.
- Плюси. Вбивають не тільки комах, але і їх яйця. Дуже швидке дію - за кілька годин. Легкість нанесення. Має репелентний ефект. Можна обробити не тільки тварину, але і приміщення та меблі, де засіли паразити. Застосовувати від 3 місяців і старше.
- Мінуси. Важко дозувати препарат. Не можна застосовувати при пошкодженній або чутливій шкіри. Необхідно контролювати тварину до повного висихання засобу, оскільки є ймовірність злизування. Знижується ефект після купання тварини.
Зазвичай застосовуються не частіше 1 разу на 14 днів. Строго дотримуйтесь інструкції по застосуванню, бережіть очі і дихальні шляхи.
Шампунь від бліх і кліщів
Найм'якша дія на організм тварини. Багато видів шампуню не проникають і не засвоюється, залишаються тільки на шерсті. Універсальний засіб - можна обробити тварину, і заодно її помити. Багато шампунів містять кондиціонер для шерсті.
- Плюси котячих шампунів від бліх і кліщів. Дуже швидка дію, майже як у спрея. Репелентний ефект. Можливість використовувати при пошкодженні шкіри і для молодих, з 3 міс. тварин. Доглядає за шерстю кішки. Відмінно пахне.
- Мінуси. Слабка дія, що, втім, може бути плюсом при обробці ослаблених і хворих тварин. Необхідно висушувати шерсть після обробки для перешкоджання злизування. Обробляти необхідно частіше. Не кожен кіт любить миття.
Необхідно пам'ятати, що безінсектіцідні засоби всього лише проганяють бліх і кліщів. Але є і потужні шампуні, що швидко вбивають ектопаразитів.