Кількість
|
Вартість
|
||
|
Шампуні для собак, їх різновиди та особливості вибору
Охайність в число достоїнств у собак явно не входить. І якщо невеликих домашніх улюбленців ще можна назвати чистюлями, то власнику, скажімо, лабрадора, що не пропускає ні одну калюжу, поняття "охайна собака" знайоме вельми умовно. Навіть в суху погоду ці гіперактивні вухаті монстри примудряються знайти щось мокре і забруднитися. Для більшості мисливських собак мати не найприємніший (для людей звичайно) запах є природною необхідністю - так вони маскують себе для потенційної здобичі. А значить вихвалятися на прогулянці в будь-якій тухлятині - це нормально. Проти надбаного за сотні років селекції інстинкту не підеш. Так, більшість собак, в тій чи іншій мірі пахнуть. Густа шерсть вбирає в себе пил, бруд, акумулює неприємні аромати. А значить для комфортного утримання будинку пса періодично необхідно мити, і для цього варто застосовувати спеціалізований шампунь для собак.
Багато хто, особливо собаківники-початківці, для миття собак використовують звичайні, людські шампуні. І це дуже велика помилка! Пов'язано це з тим, що у людей, кислотно-лужний баланс (Ph) шкіри - 5.5, а у собак-7,5. Миючі засоби для людей можуть негативно впливати на хутряний покрив тварини, приводячи до дерматиту, випадання шерсті і інших проблем зі шкірою собаки.
При виборі шампуню для собаки необхідно зіставити дуже багато чинників. Перш за все враховуються особливості і характер вовняного покриву - є шампуні для довго, гладко і жосткошерстних собак. Також не забуваємо про стан шкіри, пору року, частоту миття, породні ознаки і багато інших особливостей.
По області застосування собачі шампуні бувають:
- Лікувальні шампуні - від дерматиту, проти випадіння волосся, для полегшення линьки і рішення інших медичних проблем.
- Косметологічні шампуні - призначені для безпосереднього догляду та очищення вовни, боротьби з колтунами, моделі з кондиціонером, і відтіночні. Останні застосовуються перед виставками, підкреслюючи переваги забарвлення собаки.
- Протипаразитарні - мають інсектицидний ефект, борються з блохами, кліщами та іншими ектопаразитами.
- Сухі шампуні - застосовуються в разі, якщо з якої-небудь причини не можна мочити собаку.
Наскільки необхідно часто мити собаку - знову ж питання індивідуальне, і залежить від породи, поведінки і інших її своєрідних властивостей. Ветеринари рекомендують купати собаку один раз на місяць. Але в міжсезоння буває необхідно це робити частіше, якщо звичайно дозволяє сам пес, особливості його хутра та шкіри. Вимоги до собачого шампуня гранично зрозумілі - вони повинні бути безпечними для тварини. Вдало підібрати і купити собачий шампунь з першого разу навряд чи вийде, і тому багато виробників пропонують невелику за обсягом тару, з якою можна пробувати той чи інший засіб. Після застосування нового шампуню необхідно спочатку простежити за собакою на предмет небажаних ефектів. Якщо у тварини є дерматологічні проблеми - обов'язкова консультація ветеринара. Зазвичай найменше складнощів викликають натуральні шампуні, з максимальною кількістю природних інгредієнтів. Велика кількість консервантів і барвників може нашкодити вашому улюбленцю. І звичайно, завжди слідуйте інструкції, особливо якщо це спеціалізований шампунь для певних завдань.