Тисячі років тому, коли собак тільки-тільки приручили, наші предки годували їх відходами зі свого столу. Вони давали собакам людську їжу, таку як шматки м'яса, овочів, фруктів, одним словом, то, що залишалося від їх власної трапези. Але чи так уже це корисно для наших собак?

Сьогодні важко не помітити повернення до корисних інгредієнтів собачого харчування, особливо, якщо ви той тип людини, який зосереджено вивчає склад собачого корму, стоячи в зоомагазині.

Деякі з інгредієнтів, що входять до корму для собак, можуть вас здивувати. Вони швидше б підійшли для вашого власного вечері з сім'єю: не тільки курка і яйця, але також морква, шпинат, яблука і багато іншого.

« Хоча собаки переважно м'ясоїдні тварини - м'ясоїди - історично вони були « мусорщиками » і відмінно себе почувають, поїдаючи фрукти і овочі » - Каже Ліза Петерсон, директор Американського Клубу Собаківництва (American Kennel Club). « Додавання свіжих інгредієнтів в їжу собаки може поліпшити стан її здоров'я і, крім того, поліпшити смак їжі ».

Вимоги до собачого корму

Передбачається, що всі корми повинні відповідати державним стандартам по харчуванню собак. Професор Бонні Бівер, колишній президент Американської асоціації ветеринарної медицини, радить при покупці корму американського виробництва звертати увагу на наявність знаку AAFCO (Association of American Feed Control Officers - американська асоціація контролю якості харчування), яка розробляє основні правила виробництва, маркування та продажу харчування для тварин в США. « Знак AAFCO дає гарантію, що продукт підходить для здорового харчування собаки » - Каже професор Бівер.

Відповідно до вказівок AAFCO, в здорову їжу дорослої собаки повинно міститися не менше 18% білка, 5% жиру, а також асортимент необхідних вітамінів і мінералів. Для цуценят або вагітних собак мінімальна вимога вище: 22% білка і 8% жиру.

Деякі виробники кормів для тварин відреагували на ці вимоги AAFCO, включаючи такі інгредієнти, як м'ясні субпродукти (органи, кров, кістки і т.д.), рибне борошно (перемелена рибна луска або кісточки) і кукурудзяний глютен (субпродукт виробництва кукурудзяного крохмалю або сиропу).

Але останнім часом зростає інтерес в годуванні домашніх тварин більше « натуральними » продуктами. Сьогодні час деякі виробники кормів використовують більш природні і корисні інгредієнти в продуктах.

Корисні продукти для собак

Курятина і яйця: високоякісний білок в цих продуктах допомагає підтримувати і нарощувати м'язову тканину

Морква: має високий вміст бета-каротину, який може перетворюватися на вітамін А, корисний для зору. За стандартами AAFCO його зміст в собачому раціоні повинно бути не менше 5000 МО / 1 кг.

Помідори: багатий зміст бета-каротину і вітаміну С, що є антиоксидантами, обмежує пошкодження клітин і зміцнюють імунну систему.

Горох: вміст антиоксидантів, включаючи вітамін Е, сприяє зміцненню імунної системи і обмежує пошкодження клітин. За стандартами AAFCO мінімальний вміст має становити не менше 50 МО / 1 кг в раціоні здорової собаки.

Шпинат: в зеленому листі міститься багато необхідних вітамінів і мінералів, в тому числі вітамін А, марганець, рибофлавін, кальцій і залізо, в чому згідно AAFCO потребує кожна собака. Крім іншого, шпинат позитивно впливає на стан серця.

Яблука і буряк: містять натурально волокно, що сприяє здоровому травленню у собак.

Риб'ячий жир і льняне масло: багаті омега-3 жирними кислотами, корисними для здоров'я шкіри і блиску шерсті.

Зерна: цільні зерна ячменю, рису, сорго забезпечують природне джерело енергії і життєвої сили для собак.

Кальцій: необхідний для здоров'я кісток і зубів не тільки людей, а й собак.

Шкідливі інгредієнти

« Здорова » людська дієта виключає штучні барвники, ароматизатори та консерванти. По можливості цього слід уникати і в раціоні вашої собаки. Штучні фарбники легко знайти в складі продуктів за номерами, що вказує групу барвників. Краще вибирати ті продукти, де використовується натуральні ароматизатори. Зверніть увагу на поширені консерватів, використовувані в кормах для собак, - це Етоксіквіна (Ethoxyquin), ВНА або ВНТ. Деякі з виробників стверджують, що не використовують консерватів.

Щоб зберегти здоров'я своєї собаки, постарайтеся годувати її натуральною їжею або якісними кормами, що містять натуральні продукти. Збалансована дієта - вкрай важлива для тварини. Правильний вага собаки і якість її вовни безпосередньо залежить від того, які продукти входять в її раціон.

Однією з причин, чому людина приручила собаку, стало годування. Як стверджує Петерсон: « Собаки вибрали людей - для них легше було догодити людині і отримати натомість їжу, ніж іти і полювати, добуваючи собі їжу ».

Одна аксіома залишається вірною ось уже багато століть: « Людям подобається ділитися їжею зі своїми собаками ».

За матеріалами www.dogheirs.com